Škola prosenice

Základní škola a Mateřská škola Prosenice, , Aktuality, Prosenice

Základní škola a Mateřská škola Prosenice

Planetárium - Život stromů (5.6.2020)

14červen

Projekt mobilního planetária

   Žáci měli možnost vidět, jak takové mobilní planetárium vzniká a jak lehko opět zmizí. Jeho sestavení i "rozložení" bylo nevšedním zážitkem, při němž se děti pobavily. Uvnitř planetária žáci zpočátku pozorovali taje vesmíru, hvězd a souhvězdí. Každý si na planetární obloze našel vlastní souhvězdí dle svého znamení zvěrokruhu.

   Projekt mobilního planetária byl dále cíleně zaměřen na téma života stromů a rostlin, díky čemuž si děti více upevnily znalosti z oblasti poznávání stromů, jejich vzniku, vývoje a nezastupitelného užitku v přírodě. Prakticky si nakonec mohly vyzkoušet rozeznat stromy dle jejich plodů a listů, procvičily si i rozeznávání bylin a keřů.

 

 Adresa:
Základní škola a Mateřská škola Prosenice
Školní 49, 751 21 Prosenice

Najdete nás:
Ukázat na mapě
GPS: 49.4915444N, 17.4806417E

Zřizovatel:
Obec Prosenice
Školní 49, 751 21 Prosenice

Investice do rozvoje vzdělání

Design a kód (c) 2016 wedipa.com, všechna práva vyhrazena skolaprosenice.cz