Škola prosenice

Základní škola a Mateřská škola Prosenice, , Aktuality, Prosenice

Základní škola a Mateřská škola Prosenice

DĚTSKÝ KARNEVAL - 7.3.2020

9březen

 Z POHÁDKY DO POHÁDKY (sobota 7. března 2020)

Hurááá, byl dětský karneval, letos pod heslem "z pohádky do pohádky!" A opravdu, pohádka střídala pohádku a pohádkami se také řídily veselé soutěžní úkoly. Tak například: srážely se hlavy snad STOHLAVÉHO draka; super bylo i KOTLÍKOVÉ VAŘENÍ vtipné kaše; osvobozovaly se dušičky vodníka "PÍMRÁDOTA". Aby OTESÁNEK nezbaštil všechny kolem sebe, byl nakrmen kouzelnou kaší. Z PERNÍKOVÉ CHALOUPKY se perníčky neloupaly, právě naopak - dětské perníčky chaloupku ještě více vyzdobily. Zahráli jsme si i na RYTÍŘE VE ZBROJI; proběhlo královské soutěžení o "NEJPIHOVATĚJŠÍHO" krále či královnu; všechny šikovné KÁČI vyrazily na pytlích s čerty do pekla pekelného - avšak zvláštní je, že tam nikdo nedojel... Sálem se dokonce projel KOUZELNÝ KRÁL, který svým příjezdem karneval zahájil a všechny své poddané podělil královským penízkem. Kdo vydržel a tento peníz nezbaštil, mohl navštívit na závěr karnevalu PENÍZKOVÝ OBCHOD, kde ještě k tomu obdržel malou odměnu za velkou výdrž.

A protože se nestihly všechny připravené soutěže, tak hned ve středu proběhly ve školní družině ještě tzv. "DOZVUKY DĚTSKÉHO KARNEVALU", kde se louskaly oříšky veverky Pizizubky, motýl Emanuel hledal svoji Makovou panenku, a všichni jsme pátrali po korálkách Bálové princezničky, ze kterých jsme vytvářeli náhrdelníky.

Soutěžilo se, tančilo a bylo veselo. V DĚTSKÉM TOMBOLÁRIU se se štěstím vyhrávalo. Karneval se prostě povedl! Věříme, že se všem karneval líbil a že za rok se tady u nás znovu sejdeme na společné veselé zábavě dětí a rodičů. Děkujeme především všem, kteří se spolu s námi na organizaci a přípravě karnevalu podíleli!Adresa:
Základní škola a Mateřská škola Prosenice
Školní 49, 751 21 Prosenice

Najdete nás:
Ukázat na mapě
GPS: 49.4915444N, 17.4806417E

Zřizovatel:
Obec Prosenice
Školní 49, 751 21 Prosenice

Investice do rozvoje vzdělání

Design a kód (c) 2016 wedipa.com, všechna práva vyhrazena skolaprosenice.cz