Základní škola a Mateřská škola Prosenice, Školní družina - informace, Školní družina, Škola, Prosenice

Školní družina - informace

Nedílnou součástí našeho školského zařízení je školní družina. V tomto školním roce je zde přihlášeno 57 dětí od 1. do 5. třídy. Družina má samostatné prostory mimo učebny. Jsou zařízeny pro volné aktivity dětí. Plně může být k činnosti využívána tělocvična a nové, moderní sportovní hřiště.

Pro celkové zlepšení celé činnosti a podchycení skutečného zájmu dětí tvoří část denního harmonogramu dělení do zájmových aktivit - kroužků / viz samostatný oddíl /. Děti se tak věnují činnosti, která je baví, " nemusí " dělat, co nechtějí.

Provoz školní družiny :

Zajímavou částí celoroční činnosti naší školní družiny a následně celé školy / ZŠ i MŠ / je projekt " U nás " aneb s mámou, tátou a ..... Jde o uspořádání a konání řady aktivit, činností v čase mimo běžný provoz se zapojením rodičů, přátel rodin, bývalých žáků naší školy a jejich sourozenců. Hlavním smyslem pro tyto aktivity je podpora vzájemných vztahů mezi školou, rodiči a ostatní veřejností.