Základní škola a Mateřská škola Prosenice, 3.mítink, Prosenice - Česká republika, Partnerství škol Comenius - 2, Projekty, Prosenice

3.mítink, Prosenice - Česká republika

3.mítink - Prosenice, Česká republika, 28.9. - 3.10.2014

Třetí setkání proběhlo v naší škole a pečlivě jsme se na něj připravovali. Hned první den návštěvy přijal naše zahraniční hosty starosta Prosenice p. Dokoupil. Poskytl informace o naší lokalitě, obci a jak obec podporuje pohybové aktivity občanů, jaké vytváří podmínky pro tyto aktivity i kulturní činnost.

Při návštěvě zahraničních hostů ve škole předvedli naši žáci dramatizaci na téma co je zdravé a nezdravé, předvedli pohybové aktivity typické pro naši školu a sami partneři si vyzkoušeli jeich praktický nácvik. Pro děti jsme také připravili Motto day - soutěže, kvíz s tématem projektu. Další den jsme společně žáci i naši zahraniční kolegové byli ve Valšovicích, kde jsme absolvovali lesní pedagogiku - výuka a vzdělávání přímo v přírodním prostředí - pod vedením zkušených pedagogů lesnické školy. Také jsme u nás připravovali studené pokrmy z regionálních potravin. Naše partnery jsme také zavedli na zajímavá místa našeho regionu - Muzeum J.A.Komenského v Přerově, hrad Helfštýn, Lipník nad Bečvou. Našim hostům se naše škola velmi líbila, obdivovali její výzdobu, práce dětí i pedagogů. Ve svých zemích takové typy škol neznají a zaujalo je, že při našem počtu pedagogů i dětí zvládáme jako rovnocenní partneři všechny úkoly projektu.

Jako vždy nechyběla prezentace jednotlivých zemí o činnosti na projektu, diskuse a výměna názorů, poznatků.