Základní škola a Mateřská škola Prosenice, 1.mítink, Erlensee - Německo, Partnerství škol Comenius - 2, Projekty, Prosenice

1.mítink, Erlensee - Německo

1.mítink - Erlensee, Německo, 1.12. - 6.12.2013

Na našem prvním společném setkání jsme připravovali změnu v nastavení programu, protože původně se projektu mělo zúčastnit 9 zemí. Bohužel některé projekt nezískaly. V Německu jsme vařili typická národní jídla a hned jsme měli možnost poznávat typy jídel, jejich stravovací hodnotu. Mohli jsme si hned ověřit, který národ má jídelníček nejzdravější a naopak. Také jsme se věnovali sportovním aktivitám - nové hře KIN BaLL - práce s nadměrným míčem, cvičili jsme pravidelně jógu. Žáci a studenti nám předvedli své oblíbené sportování - skákání přes švihadlo, lano. Prohlídka školy a jejich součástí byla samozřejmostí. každá partnerská země měla připravenu prezentaci o své škole, regionu, zemi.

Také jsme poznávali kulturní památky v blízkém Frankfurtu nad Mohanem. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům jsme byli svědky i krásné výzdoby, vánočnímu jarmarku a celé předvánoční atmosféře.