Základní škola a Mateřská škola Prosenice, Partnerství škol Comenius - 2, Projekty, Prosenice

Partnerství škol Comenius - 2

Naše škola získala mezinárodní projekt Comenius na období 1.9.2013 - 31.7.2015. Tento projekt nese název Body & eMotion a je zaměřen na zdravý životní styl. Na projektu spolupracovali školy z dalších zemí. Erlensee - Německo, Ginosa - Itálie, Cordoba - Španělsko Yalova - Turecko. Všichni společně jsme připravili program, který má zvýšit povědomí dětí o zdravém životním stylu, o péči o duši a tělo, citové prožitky. Má objasnit potřebu pohybu, nutnosti aktivního života. V průběhu projektu se partnerské země navštíví a plní se vytyčené úkoly. Pojekt má za cíl také výměnu zkušeností, prohloubení jazykových znalostí a vzájemnou spolupráci v evropském měřítku.