Základní škola a Mateřská škola Prosenice, , Novinky, Prosenice

72 hodin

26říjen

V pátek 13. 10. 2017 se děti a pedagogové naší školy zúčastnili celostátního projektu 72 HODIN. Náš úklidový projekt s názvem
"Fleků, flíčků a skvrn se nebojíme" odstartoval v 10,00 hodin dopoledne. V našem sportovním areálu jsme společně uklidili a upravili veškeré prostory k ještě lepšímu následnému využívání sportovních a herních ploch. (Vysbírali jsme odpadky, vypleli a pohrabali rekonstruované doskočiště, vyčistili pískoviště, vyhrabali listy, vysbírali větvičky…).

S hrabáním listí byla letos velká legrace - vše vypadalo jako "perpetuum mobile" v praxi. Co jsme nahrabali a odnesli, to nám celkem bleskově vracel na plochu tentokrát nevítaný kamarád - zlomyslný větřík. Před samotným úklidem jsme se vyfotili s vlastnoručně vyrobeným transparentem se "Skvrňáky" - maskoty letošního ročníku. V naší škole věnujeme této aktivitě vždy hodně času. Před vlastním úklidem probíhají doprovodné aktivity. Letos to byla malba "Skvrňáků" - rozfoukávali jsme velké kapky barev a dokreslovali postavičky. Vyrobili jsme aktuální transparent a také jsme si netradičně zasportovali. Vyzkoušeli jsme sběr ve velkém a také převoz nákladu, hodně jsme se u toho nasmáli. Na závěr pak ještě vystavujeme pořízené fotografie. Celkově se celá aktivita vydařila a všichni měli z dobře odvedené činnosti radost.